ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Удинезе – Наполи       2 и 2+

Со доаѓањето на Лучијано Спалети на клупата на „наполитанците“ тимот од Неапол се препороди. Три победи во првите три натпревари меѓу кои и победа против Јувентус. Иако Удинезе исто така одлично ја стартуваше сезона со две победи и едно реми време е тимот од Удине да го забележи првиот пораз.

Затоа нашиот сингл на денот е победа на Наполи и повеќе од два гола.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Барселона – Гранада                    1 и 3+

Фросиноне – Бреша                      0-2

Бенфика – Боависта                     1 и 3+

Рубин К. – Зенит                            2

Се вчитува...