ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Хетафе – Атлетико М.                2 и 2+

Атлетико се наоѓа во криза откако ремизираше на последните две средби со Порто и со Атлетик Билбао, но денешниот меч со Хетафе е одлична можност за избраниците на Диего Симеоне да се вратат на победнички патеки.

Хетафе се соочува со огромни проблеми откако тренерот летово се пресели во Валенсија, па во првите пет кола мадридскиот прволигаш има пет порази, со само еден постигнат погодок.

Статистиката вели дека Хетафе во последните девет години му нема дадено гол на Атлетико Мадрид, а „јорганџиите“ дефинитивно имаат доволно офанзивен капацитет за да го најдат патот на мрежата на домашниот состав и да стигнат до рутинска победа.

 

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

КПР – Евертон                               2

Атлетик Б. – Р. Валјекано           1

Болоња – Џенова                           1

Фиорентина – Интер                     2

Се вчитува...