ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Сампдорија – Наполи           2 и 2+

Наполи е единствениот тим што по првите четири кола имаше перфектни 12 бода, а тимот на Елиф Елмас ќе тргне во офанзива и на гостувањето против Сампдорија за да ја продолжи серијата одлични игри.

По четирите гола постигнати на „Фриули“ против Удинезе, избраниците на Спалети се подготвени за ново квалитетно офанзивно издание. Сампдорија на домашен терен сезонава загуби од Милан, потоа ремизираше со Интер, а традицијата вели дека Самп нема да може да го запре налетот на Наполи.

Имено, Наполи има пет победи на последните пет меча со Сампдорија, а на последните две пресметки на кои „наполитнците“ биле гости рутински славеле со 0-2 и со 2-4.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Рома – Удинезе                  1 и 2+

Кадиз – Барселона            2 и 2+

Андерлехт – Гент               гг 3+

Твенте – АЗ Алкмар          гг 3+

Се вчитува...