ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Севилја – Еспањол              1 и 2+

Севилја конечно се разбуди од голгетерскиот сон со трите гола во првото полувреме против Валенсија, па се очекува тренерот Лопетеги повторно да се реши за истата формација, со Аргентинците Папу Гомез и Ламела како поддршка за Рафа Мир. Еспањол има две реми и еден пораз на досегашните три гостувања, но тешко е да се поверува дека повратникот во елитата ќе успее да го издржи налетот на Севилја на денешниот дуел.

И традицијата е на страната на домашниот состав, Севилја има скор од четири победи и едно реми на последниот пет дуели со денешните ривал. Еспањол на последните десет гостувања против Севилја има очаен скор од осум порази и две нерешени средби.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Брентфорд – Ливерпул                  2 и 3+

Алавес – Атлетико М.                     2

Евертон – Норвич                           1

Интер – Аталанта                            ГГ 3+

Се вчитува...