ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Олимпик Марсеј – Ленс            1 и 2+

Олимпик Марсеј постигна најмалку по два гола на првите три домашни средби во новата сезона, тренд што се очекува да продолжи и на вечерашниот меч со Ленс.

Паје се рехабилитираше од повредата и ќе може да настапи денеска, што е одлична вест за тренерот Сампаоли во обид да се зацврсти на второто место на табелата. Серијата добри игри на Ленс беше прекината со домашниот пораз од Стразбур пред неколку дена, па овој тим со улога на аутсајдер патува на „Велодром“.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Наполи – Калјари                       1 и 3+

Розенборг – Мјондален             1 и 3+

Арсенал – Тотенхем                    ГГ 3+

Гент – Серкл Бриж                      ГГ 3+

Се вчитува...