ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Кристал Палас – Брајтон                1

Иако Брајтон и Хов Албион е најпријатното изненадување на стартот на новата сезона во Премиер-лигата време е и тие да изгубат бодови. Би било навистина неверојатно по шест рунди тие да бидат на првото место.

Кристал Палас од друга страна игра одлично на домашен терен и се уште нема пораз сезонава.

Затоа нашиот сингл на денот е победа на Кристал Палас.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Венеција – Торино                      ГГ и 3+

Селта В. – Гранада                      1Х и 2+

Тулуз – Каен                                  1

Нижни Н. – ЦСКА Москва        2 

Се вчитува...