ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Ајакс – Бешикташ                             ГГ и 4+

Ајакс на феноменален начин со голеада против Спортинг Лисабон ја отвори новата сезона во Лигата на шампионите. Од другата страна Бешикташ загуби на домашен терен од Борусија Дортмунд со натпревар кој имаше три гола.

Два офанзивни тима кои секогаш одат на гол повеќе, нешто што се очекува да се случи и на денешниот натпревар. Затоа нашиот сингл на денот е двата тима даваат гол и повеќе од четири гола.

 

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Шахтјор – Интер                         2 и 3+

Порто – Ливерпул                      2

Лајпциг – Бриж                           ГГ

Бенфика – Рајн Некар               +

Се вчитува...