ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Јувентус – Челси              2

Јувентус конечно врза две победи во низа во Серија А, но триумфот над Сампдорија беше скапо платен со оглед на повредите што ги заработија Дибала и Мората, кои нема да бидат во комбинација за денешниот дуел со Челси.

Актуелниот европски првак загуби во последното премиерлигашко коло од Манчестер Сити, па на Тухел е да најде начин да ги врати своите играчи во победнички ритам. Јуве сезонава има проблеми со одбраната, нападот без Дибала и Мората ќе се сведе на Кеан, а Челси е тим што ќе знае да го искористи тоа и да стигне до цел плен.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Аталанта – Јанг Бојс                1 и 3+

Бенфика – Барселона              1х и 2+

Салцбург – Лил                          1х и 2+

Фулам – Свонси                          1 и 2+

Се вчитува...