ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Реал С. – Монако           1 и 2+

Реал Сосиедад игра во одлична форма на стартот на новата сезона. Баскискиот тим има одлични резултати во Ла лига, а новата авантура во Лигата на Европа ја стартуваше со гостинско реми против ПСВ Ајндховен.

Од друга страна Монако не блеска на стартот на новата сезона. Во францускиот шампионат кнезевите се мачат, а не успеаја ниту да ги минат квалификациите во Лигата на шампионите.

Затоа нашиот сингл на денот е победа на домаќинот и повеќе од два гола.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Штурм – ПСВ                             2

Селтик – Баер Л.                       ГГ и 3+

Марсеј – Галатасарај               ГГ и 3+

Мешков Б. – Пик Сегед          +

Се вчитува...