ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Ленс – Ремс                    1 и 2+

Ленс е најпријатното изненадување во новата сезона во француската Лига 1. Тимот од северна Франција по осум одиграни кола се наоѓа на втората позиција на првенствената табела, а во минатото коло стигна до значаен триумф на гостувањето кај Марсеј.

Одличната форма се очекува да ја продолжат и на денешниот натпревар на домашен терен против Ремс.

Затоа нашиот сингл на денот е победа на домаќинот и повеќе од два гола.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Атлетик Б. – Алавес                 1

Калјари – Венеција                  ГГ и 3+

Келн – Гројтер Ф.                     ГГ и 3+

Олимпијакос – Басконија      –

Се вчитува...