ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Атлетико Мадрид – Барселона           1 и 2+

Во таборот на каталонскиот гигант владее „каша попара“, сите го очекуваат заминувањето на Куман, а холандскиот стратег во меѓувреме дополнително ја влоши атмосферата со изјавата дека „Барса би имала подобри резултати ако има и поквалитетни фудбалери“.

Атлетико Мадрид се уште се мачи да ја пронајде посакуваната форма, но Диего Симеоне има премногу адути на располагање за да ја искористи очајната игра во одбрана на Барса. Поради ова, тренерот на Атлетико во изјавите пред мечот дури и најави почеток со офанзивното трио Феликс – Гризман – Суарез од првата минута.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Ница – Брест                                                1 и 2+

Челси – Саутемптон                                  1 и 3+

Вулверхемптон – Њукасл                        1

Волфсбург – Борусија М.                         1

Се вчитува...