ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Фиорентина – Наполи               2

Наполи фуриозно ја стартуваше новата сезона, а Елмас и соиграчите ќе сторат се за да ја забележат и седмата победа во низа во пресрет на репрезентативната пауза.

Фиорентина игра многу подобро од лани, но „наполитанците“ во Кулибали имаат играч кој може целосно да го неутрализира Влаховиќ. Наполи на последните две гостувања ги декласираше Сампдорија и Удинезе со по 0-4, а во прилог на гостите оди и податокот дека „наполитанците“ славеа на последните два меча на „Артемио Франки“ во Фиренца, со 0-2 и 3-4.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Еспањол – Реал Мадрид                 2

Вест Хем – Брентфорд                     T1 2+

Аталанта – Милан                             3+

Ливерпул – Ман. Сити                     3+

Се вчитува...