ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

С. Арабија – Јапонија        2

Јапонците важат за главни фаворити во азиската квалификациска група, но по неочекуваниот домашен пораз од Оман оваа селекција падна на третото место.

Јапонците практично немаат право на нов „кикс“, особено во дуел со директен ривал за висок пласман каков што е Саудиска Арабија. Селекцијата на Саудиска Арабија има максимални шест бода по првите три кола (0-1 на гостински терен над Оман и 3-1 дома против Виетнам). Сепак, денешниот предизвик е уште потежок ако се знае дека ќе недостигаат тројца стандардни првотимци (Отајф, Ал Давсари и Ал Бреик), додека во таборот на Јапонија се враќа Минамино, кој не настапи на септемвриските натпревари.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Белгија – Франција              1х и 2+

Косово У21 – Чешка У21     2 и 2+

Макаби – Ц. Звезда             2 хенд.

Жалгирис – Зенит              + поени

Се вчитува...