ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Исланд – Ерменија                 1

Дуел на двата противника на Македонија во квалификациите за Светското првенство 2022 во Катар. По феноменалниот старт Ерменија упропасти се со очајните мечеви во септемврискиот циклус. Убедливиот пораз од Германија, среќното реми со Македонија и само освоениот бод против Лихтентшајн ја врати оваа репрезентација во реалноста.

Од друга страна Исланд покажа малку подобра игра од стартот, а успеа и на неверојатен начин да се врати од негатива од два гола против Македонија.

Затоа нашиот сингл на денот е победа на Исланд.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Чешка – Велс                         1 и 2+

Русија – Словачка                Х

Ангола – Габон                     1

Басконија – Милано           +

Се вчитува...