ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Казахстан – БиХ            2 и 2+

Репрезентацијата на Босна и Херцеговина се уште е без победа во една од најчудните квалификациски групи за пласман на Светското првенство во Катар 2022 година. „Змејевите“ иако по четири натпревари имаат само три освоени бода се уште се во игра за втората позиција, бидејќи Украина која се наоѓа на ова место исто така е се уште без триумф и во пет меча одигра пет нерешени.

Казахстан иако е и те како незгодна репрезентација особено кога игра на домашен терен, ова е меч кој Босна и Херцеговина едноставно мора да го добие доколку сака да остане во игра за второто место.

Затоа нашиот сингл на денот е победа на Босна и Херцеговина и повеќе од два гола.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Азербејџан – Р. Ирска        2

Шкотска – Израел               ГГ и 3+

Луксембург – Србија           2 и 3+

Унгарија – Албанија            ГГ и 3+

Се вчитува...