ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Шпанија – Франција              2

Шпанија и Франција ќе играат во финалето на второто издание на Лигата на нации. Актуелниот светски шампион според обложувалниците за нијанса е поголем фаворит за освојување на трофејот.

Во полуфиналето против Белгија успеаја со епски пресврт од 0-2, да стигнат до 3-2, а како плус за избраниците на Дидие Дешамп е тоа што за Шпанија најверојатно нема да игра нивниот најдобар фудбалер, Феран Торес.

Затоа нашиот сингл на денот е победа на Франција.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Замбија – Е. Гвинеја           1

Италија – Белгија                ГГ и 3+

Валенсија – Реал М.            +

Алкараз – Мареј                   +

Се вчитува...