ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Бугарија – Северна Ирска          2 

Фудбалската репрезентација на Бугарија ги игра веројатно најслабите квалификации во нејзината историја. Освен ремито со Италија, Бугарите на сите други натпревари не покажаа буквално ништо.

Од друга страна и Северна Ирска не може да се пофали со некој добра форма, но сигурно се за нијанси подобри од Бугарите.

Затоа нашиот сингл на денот е победа на Северна Ирска.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Косово – Грузија                  1

С. Арабија – Кина                1

Шведска – Грција                1

Украина – БиХ                      ГГ и 3+

Се вчитува...