ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Барселона – Олимпијакос               1 хенд.

Шарунас Јасикевичиус создаде моќна машинерија од Барселона, па каталонскиот гигант сезонава е еден од главните фаворити за освојување на Евролигата. Двете рутински победи во првите две кола се потврда за добрата форма, а серијата се очекува да продолжи и на денешниот дуел со Олимпијакос.

Грчкиот тим исто така добро ја стартуваше сезоната во Евролигата, веќе собра бодови на дуелите со Басконија и со Реал Мадрид, но гостувањето во Каталонија сепак се чини преголем залак за „црвено-белите“ од Атина.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Ц. Звезда – Жалгирис                       1 хенд.

Киелце – Фленсбург                           1 хенд.

Вардар – Монпелје                             1

Алборг – Мешков Брест                    + голови

Се вчитува...