ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Нови интересни натпревари се на програмата на фудбалските терени ширум Европа во текот на денешниот ден.

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Зенит – Динамо М.       1и3+

Зенит е супериорен во рускиот шампионат, веќе има осум бода предност во однос на најблиските ривали, но тимот од Санкт Петербург е подготвен да ја продолжи импресивната серија и на денешниот дуел со Динамо Москва.

Предводени од Ѕјуба и од Азмун, „сините“ се апсолутни фаворити на овој меч во кој традиционално добро минуваат. На последните пет натпревари во Санкт Петербург со Динамо тимот на Зенит има пет победи, четири од нив завршиле со најмалку три постигнати погодоци.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Интер – Рома                          1

Хамбургер – Хајденхајм      1и2+

Лил – Брест                             1и2+

Боависта – Бенфика             2

Се вчитува...