ЕКИПА 1Х2: Тикет и сингл на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Сент Џонстон – ЛАСК              2

Тимот на ЛАСК имаше апсолутна доминација на првиот меч, но не искористи бројни шанси, па овој дуел заврши 1-1 и австрискиот состав сега е принуден на гостински терен да брка пласман во групната фаза од Конференциската лига на УЕФА.

Сент Џонстон е без победа на стартот од сезоната во шкотската Премиер-лига, овој тим го краси добра дефанзивна игра, но тешко е да се поверува дека повторно ќе успее да одолее на налетите на ЛАСК.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Галатасарај – Рандерс           1 и 2+

Антерверпен – Омонија       1 и 2+

Ун. Берлин – Купс                  1 и 3+

Тотенхем – П. Фереира         1 и 3+

Се вчитува...