ЕКИПА 1Х2: Тикет и сингл на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешнот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Вест Хем – Кристал Палас         1 и 2+

„Чеканите“ се лидери по две кола откако постигнаа вкупно осум погодоци, серија на ефикасни дуели што се очекува да продолжи и против Кристал Палас. Тимот на Патрик Виеира се наоѓа во очајна форма, нема постигнато ниту еден гол на првите три средби (две во Премиер-лигата и еден во лига-купот, каде Палас беше елиминиран).

Езе и Миливојевиќ се уште се во „аут“, што претставува огромен проблем за Палас. На спротивната страна, Вест Хем е комплетен, па предводен од Антонио, Соучек и Бенрахма би требало да стигне до нова рутинска победа.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Норвич – Лестер                    2

Елче – Севилја                        2

Баерн М. – Херта                   1 и 4+

Ница – Бордо                          1 и 2+

Се вчитува...