ЕКИПА ТВ – Брестовац сака млади, ама би побарал помош и од Миркуловски

Новиот селектор на македонската ракометна репрезентација, Данило Брестовац вели дека е подготвен похрабро да внесува нови сили во националниот тим уште на следните репрезентативни акции. Според него ова е вистинското време да се соочиме со квалитетот со кој мислиме дека располагаме. Сепак, најавува дека за да се завери пласманот на Европското првенство би можел да бара помош од ветераните како Филип Миркуловски.

Ова се само дел од поенитите на селекторот Брестовац во интерјвуто за ЕКИПА ТВ. Комплетнииот разговор на Екипа.мк в петок.

Се вчитува...