Елмас и Наполи со победа се простија од Серија А (ВИДЕО)

Македонскиот фудбалски репрезентативец Елјиф Елмас и неговиот Наполи со стил ја завршија сезоната во италијанскиот шампионат откако славеа на домашен терен против Сампдорија со 2-0.

Водство за „наполитанците“ донесе Виктор Осимен од пенал во 64. минута, додека конечните 2-0 беа дело на Џовани Симеоне во 85. минута.

Елмас беше стартер за својот тим и одигра 68. минута.

Napoli [2]-0 Sampdoria – Giovanni Simeone 85′
by u/Myasswillgoon in soccer

 

 

Се вчитува...