Елмас со порака: Горд сум што сум МАКЕДОНЕЦ

Најголемиот македонски фудбалски талент, Елиф Елмас веќе на секој можен начин го освојува срцето на секој фудбалски фанатик во Македонија. И со партиите кои ги демонстрира на зелениот терен, но и со скромноста, средечноста и однесувањето надвор од арените.

 

По неговата синоќешна партија против Летонија, Елмас денеска испрати уште една порака преку својот фејсбук профил повторно посветувајќи ја победата за капитенот Горан Пандев но и недвосмислено нагласувајќи дека е горд што е дел од овој национален тим.

„Grande Pandev… Горд сум што сум МАКЕДОНЕЦ“ – напиша Елмас на својот фејсбук профил.

 

Се вчитува...