Елмас во посета на Гостивар пред денешниот собир на репрезентацијата (ФОТО)

Еден од најдобрите македонски фудбалери Елиф Елмас, пред денешниот собир на репрезентацијата за јунските натпревари во квалификациите за ЕП 2024 против Украина и против Англија, со еден убав гест.

Елмас го искористи вчерашниот слободен ден за посета на ФК Гостивар.

„Ти благодариме Елиф. Ти посакуваме само најголеми успеси во кариерата“ – порачаа од Гостивар, не криејќи го задоволството од посетата на фудбалерот на Наполи.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by KF GOSTIVARI (@kfgostivar)

Се вчитува...