Евроголот на Дурански што ја потопи Шкендија (видео)

Шкендија во второто коло го претрпе и вториот пораз сезонава, и тоа повторно на гостински терен со 1-0 и повторно со еврогол во мрежата на тетовци.

Филип Дурански беше човекот на одлука, откако асот на Силекс погоди со фантастичен удар од над 25 метри, сместувајќи ја топката во горниот лев агол од голот на Захов. Дефинитивно најубав погодок во ова второ коло од Првата лига.

Се вчитува...