Евроголот на Маслаќ го одбележа дуелот на Чаир (ВИДЕО)

На Шкупи и на Беласица им беше потребна победа, одиграа квалитетен натпревар, постигнаа по два гола, но на крајот мораа да се задоволат со реми и да ги поделат бодовите. Дуелот на Чаир ќе се памети и по прекрасниот погодок на Марио Маслаќ кој во 34.минута постигна фантастичен гол со ножички.

Се вчитува...