Евролига: Ц. Звезда триумфално против Макаби, Баерн ја доби драмата со Жалгирис

Кошаркарите на Црвена Звезда триумфираа против Макаби Тел Авив во Белград со 76-64 во 33. коло од Евролигата.

„Црвено-белите“ по двата претходни порази дојдоа до десеттата победа сезонава, додека Макаби остана на 13 победи и сега 18 порази.

Најдобар во тимот на Црвена Звезда беше Џордан Лојд со 21 поен, а Огњен Добриќ мечот го заврши со 13 постигнати поени. Во поразениот тим се издвои Дорси со 14 поени.

Баерн ја доби драмата со Жалгирис, победувајќи со 71-70, додека Панатинаикос во Атина по продолжение го победи Милано со 86-83. По продолжение триумфираше и Анадолу Ефес на гостувањето против Басконија со 101-111.

Се вчитува...