Федерер наполни 36 години, честитки од Надал, Цонга, Киргиос… (видео)

Роџер Федерер денеска наполни 36 години, за уште поневеројатно да делуваат неговите настапи сезонава, по двата освоени гранслем трофеи на Австралија опен и на Вимбллдон.

Швајцарецот е дел од Мастерс-турнирот во Монтреал, каде дел од останатите тенисери предводени од Рафаел Надал испратија видео честитки до него за роденденот.

Се вчитува...