Федерер потешко од очекуваното славеше против Индиецот Нагал

Првиот ден на УС Опен го затворија Роџер Федерер и Сумит Нагал во меч во кој Швајцарецот триумфираше во четири сета.

Нагал и тоа како го намачи Федерер во дуел кој се играше повеќе од дваипол часа. Првиот сет го доби Нагал со 4-6, но потоа се разигра Федерер и следните сетови ги доби со 6-1,6-2,6-4.

Во второто коло во Њујорк, Федерер ќе игра против најдобриот босански тенисер, Дамир Џумхур кој во првото коло славеше против Бенхетрир со 3-1 во сетови.

Се вчитува...