Федерер во посета на шампионите од НБА

Вториот светски рекет, Роџер Федерер ги посети кошаркарите на Голден Стејт вориорс во пресрет на нивниот пријателски меч со тимот на Минесота тимбервулфс. Швајцарецот имаше можност да се запознае со актуелните шампиони на НБА лигата, а ѕвездите како Кевин Дурант, Стеф Кари и Дрејмонд Грин уживаа во присуството на еден од најдобрите тенисери во светот.

4526037600000578-0-image-a-18_1507481388686

Покрај групните фотографии, Федерер посочи неколку совети околу неговиот начин на исхрана, а дружбата пред мечот очигледно го крена расположението на кошаркарските „џинови“, па лесно ја совладаа Минесота во претсезонската пресметка со резултат од 142-110.

4526037D00000578-0-image-a-21_15074813999304526036100000578-0-image-a-20_1507481397663https://twitter.com/NBA/status/917058275333464064?ref_src=twsrc%5Etfw&ref_url=http%3A%2F%2Fwww.dailymail.co.uk%2Fsport%2Ftennis%2Farticle-4960490%2FRoger-Federer-pays-visit-Golden-State-Warriors.html

Се вчитува...