ФФМ ги одреди цените за мечот со Бугарија

Фудбалската Федерација на Македонија на денешниот состанок донесе одлука за цената на влезници за претстојниот меч од Лигата на Нации против Бугарија, закажан за 26 септември на Националната арена „Тодор Проески“ во Скопје.

Цените ќе изнесуваат 250 и 350 денари, со надеж дека репрезентативците ќе ја добијат посакуваната поддршка од трибините во обид да стигнат до триумф над Бугарија.

На денешната седница на Управниот одбор на Фудбалската федерација на Македонија беа донесени следните одлуки:

– У.О. на ФФМ ги утврди цените на билетите за натпреварот меѓу А репрезентациите на Македонија и Бугарија од Лига на нации кој ќе се одигра на 26. септември на Националната арена „Тодор Проески“ во Скопје. 

Цената на влезница за натпреварот ќе изнесува 250 и 350 денари. Влезниците ќе се продаваат преку продажната мрежа на MKTikets, официјален партнер на ФФМ за продажба на билети. Едно лице ќе може да купи најмногу четири билети со приложување на докуменети за идентификација. 

– У.О. на ФФМ го прифати предлогот за слободен влез на стадионот на ТЦ „Петар Милошевски“ за љубители на фудбалот и поддржувачи на македонската репрезентација на натпреварот Македонија – Летонија во женска конкуренција од квалификациите за СП 2023. Натпреварот ќе се одигра на 1. септември во 16:00 часот. 

– У.О. на ФФМ ги донесе Пропозициите за натпреварување во ПРВА и ВТОРА ЖФЛ за натпреварувачката сезона 2022/2023;

– У.О. на ФФМ ги донесе Пропозициите за КУП натпреварување во женска конкуренција за натпреварувачката сезона 2022/2023;

– У.О. на ФФМ ги донесе Пропозициите за натпреварување во млади женски категории за натпреварувачката сезона 2022/2023;

Се вчитува...