ФОТО: Малку радост и за Пелистер…, па веднаш и победничко селфи

Како ја минуваа полусезоната, фудбалерите на Пелистер ја завршија на најдобар можен начин, можеби и неочекувано за самите нив со триумф од 0-1 на гостувањето против Шкендија во Тетово.

Па, сето тоа за малку радост, барем на крајот, и секако победничко селфи од градот под Шара.

Се вчитува...