ФОТО НА ДЕНОТ: Манасков и соиграчите се вратија на тренинг

И покрај тоа што шампионатот во Унгарија е прекинат, европските натпреварувања одложени за есен, македонскиот репрезентативец Дејан Манасков заедно со дел од своите соиграчи од Веспрем денеска се вратија на тренинг.

Давид Дејвис одработи тренинг само со ракометарите кои ги има на располагање, и тоа без задолжителност на тренингот но по желба на ракометарите. Па, за работа со Дејвис се јавија Манасков и уште неколку домашни ракометари. Во моментов недостасуваат Мораес, Македа, Цупара, Маркусен…, а дополнително ќе се приклучи и најновото засилување Шишкарев.

Се вчитува...