ФОТО НА ДЕНОТ: Шаби ги „реши“ Кипраните уште пред да почне мечот – „Нека ви е на здравје поразот!“

Македонската одбојкарска репрезентација вечерва со натпреварот против Кипар во Струмица ги почнува натпреварите во Европската сребрена лига.

Дарко Ангеловски – Шаби, пак, уште пред натпреварот ги „среди“ Кипраните. Со малку „Ред Бул“ им укажа всушност кој е кој во европската одбјка и да не се надеваат на позитивен резултат…

„Нека ви е на здравје поразот“ – им порача Шаби на Кипраните…

Македонските одбојкари водат со 1-0 во моментов во сетови откако првиот сет на натпреварот го добија со 25-21.

Се вчитува...