ФОТО НА ДЕНОТ: „Спартанците“ го прескокнаа Израел, на ред е уште Кипар

Македонската одбојкарска репрезентација денеска со пресврт славеше со 1-3 против Израел во вториот натпревар од вториот турнир во Европската сребрена лига кој се игра во Данска, со што ја задржаа првата позиција во групата.

За македонските „спартанци“ сега останува уште утрешниот дуел со Кипар за осигурување на првото место во групата.

 

Се вчитува...