ФОТО НА ДЕНОТ: Вардаровото знаме и во Малме гордо се вее!

Со ремито (1-1) во првиот натпревар од квалификациите за ЛШ на гостувањето против шведски Малме, македонскиот шампион Вардар сосема очекувано ги израдува своите навивачи.

Меѓу нив и оние присутните на „Сведбанк арената“ во Малме кои дадоа максимална поддршка за фудбалерите во текот на сите 90 минути!

Се вчитува...