ФОТО НА ДЕНОТ: Вистинска љубов, искрени честитки за ЕП – Боби Николов и Јане

Ноемврискиот репрезентативец прозорец Македонија го заврши на најдобар можен начин со обезбеден пласман на Европското првенство следната година.

А, без сомнение, еден од оние кои најмногу се израдуваа на европската виза е најверниот навивач на македонската репрезентација Јане Николовски кој не можеше радоста да не ја сподели со омилениот во националниот тим Бобан Николов.

„Вистинска љубов“ – напиша Николов на својот официјален профил споделувајќи ја фотографијата и на вистинска радост.

Се вчитува...