ФОТО: Нема славје без селфи – Мукаетов прв ја подели радоста со ракометарите!

Како по традиција, македонските ракометни репрезентативци со триумфално селфи и од Клуж го одбележаа новиот пласман на собирот на најдобрите во светот.

Радоста со своите ракометари очекувано прв ја подели претседателот Живко Мукаетов, посакувајќи им на репрезентативците нови успешни настапи и на следниот Мундијал кој сега во јануари следната година не очекува во Германија и во Данска.

Се вчитува...