ФОТО: „Вардарци“ во водите на Средоземното море го прославија Водици

Вардаровите фудбалер го одбележаа големиот христијански празни Богојавление, или Водици, во водите на Средоземното море.

„Црвено-црните“ во моментов ги реализираа подготовките во Анталија, па од таму испратија честитка за сите православни верници… Веќе од утре за фудбалерите на Вардар почнуваат и пријателските натпревари во турскиот туристички центар. Најпрво против сплитски Хајдук.

Се вчитува...