ФОТО-ВЕСТ: Вардаровите фудбалери во улога на „Комити“ како поддршка за ракометарите – „Кај што тонеш ти извираш!“

Вардар и Е. Пелистер во дербито на Македонија вечерва во СЦ „Јане Сандански“ во ракометната Суперлига.

Па, неизбежно поддршка за вардаровите ракометари доаѓа и од вардаровите фудбалери кои денеска се во улога на „Комити“.

Филип Дурански, Мартин Блажевски, Јорго Папули и српскиот интернационалец Дејан Ѓуриќ во „Јане Сандански“ со поддршка за своите ракометни колеги. И секако во „униформа“ со лајт-мотивот кој го заживеаја „Комитите“ оваа сезона: „Кај што тонеш – ти извираш!“

 

Се вчитува...