ФОТОГАЛЕРИЈА: Малку драма, малку „шоу“ – Работнички чекори по патот свој!

Работнички со победа против Куманово од 77-68 го продолжува патот до својата десетта круна во Купот на Македонија.

Тимот од Градски парк во натпревар во кој имаше добра контрола на резултатот, дозволи малку „шоу“, дозволи малку драма и неизвесност навидум околу конечниот резултат но не го напушти победничкиот пат. Обезбеди пласман во финалето во кое, без разлика на противникот – МЗТ Скопје или Блокотехна, ќе атакува на нова Куп титула…

 

Се вчитува...