ФОТОГАЛЕРИЈА: Нови лица, нови мотиви, нови надежи за младата селекција…

По претходните четири порази, младата репрезентација на Благоја Милевски со нови лица и нови мотиви ќе го очекува квалификацискиот натпревар против Русија кој го играме на 23. март во Скопје.

Милевски се одлучи со сериозно промени, во однос на претходните натпревари, сега да продолжи низ квалификациите секако со нови мотиви и нови надежи околу изгледот на младата селекција.

Токму и носени од таа желба репрезентативците деновите на терените на тренинг центарот „Петар Милишевски“ ги одработуваат подготовките за пресметката со Русите, и потоа заминувањето на дуелот на гостински терен против Австрија…

 

 

Се вчитува...