Фудбалер на Динамо Врање „автор“ на неверојатно промашување (ВИДЕО)

Динамо Врање жестоко се бори за опстанок во српската Суперлига. Но, околу тоа очигледно и не му помагаат неговите напаѓачи.

Динамо Врање загуби (1-0) од Рад во рамките на 4. коло од лигата за опстанок. Голот на одлука го постигна Волков уште во 9. минута. Сепак, дуелот можеше да заврши и поразлично ако напаѓачот на гостите во 51. минута не го промашеше невозможното… Промашување кое може да ги чини и опстанок…

 

Се вчитува...