Фудбалер на Напредок го постигна голот на сезоната во Србија (ВИДЕО)

Фудбалерот на српскиот Напредок, Саша Марјановиќ веројатно го постигна голот на сезоната во Суперлигата на Србија.

Марјановиќ постигна неверојатен гол од половина терен во 75. минута со кој му донесе победа на својот Напредок од 2-1 над Младост.

 

Се вчитува...