Фуриозното прво полувреме доволно за куп финале за Дортмунд (ВИДЕО)

Фуриозното прво полувреме во кое за нешто помалку од половина час Борусија Дортмунд постигна пет гола, беше доволна за триумф над Кил од 5-0 во второто полуфинале во националниот куп на Германија.

Реина со два гола и Ројс, Азар и Билингем со по еден беа доволни за финале за „милионерите“ против Ред Бул Лајпциг кој вчера по продолженија со 1-2 беше подобар од Вердер Бремен.

 

Се вчитува...