Футсал: Глигоров и Сефери нови засилувања за КМФ Шкупи

Македонскиот футсал првак КМФ Шкупи ангажира нови засилувања. Александар Глигоров и Еркан Сефери се нови засилувања за тимот од Чаир. Претходно беа ангажирани и Ферид Агуши и Драган Петровиќ.

Екипата на КМФ Шкупи ќе биде домаќин во СРЦ Кале – Скопје на претквалификациска група од Лига шампионите, од 27 август до 1 септември и ќе игра против Локомотив Даугавпилс, Кардиф и Енкамп. За тимот од Андора настапува и Аргентинецот Хавиер Савиола.

Се вчитува...