Гандо донесе водство за Работнички против „лавовите“, а голот го прослави на интересен начин (ВИДЕО)

Фудбалерите на Работнички поведуваат со 0-1 на гостувањето кај Македонија Ѓорче Петров во малото скопско дерби како дел од 14. коло од новата сезона во Првата македонска фудбалска лига.

Водство за гостите од „Дебар маало“ донесе Камерунецот, Гандо кој на интересен начин го прослави погодокот против „лавовите“.

ПРВА ЛИГА – 14. КОЛО
ДЕНЕСКА (13 ч.)
Кратово: СИЛЕКС – ШКУПИ 2-1 
Скопје: МАКЕДОНИЈА ЃП – РАБОТНИЧКИ 0-1
ВЧЕРА
Скопје: ВАРДАР – ВОСКА СПОРТ 1-2
Речица: ГОСТИВАР – БРЕГАЛНИЦА 1-0
Струмица: АП БРЕРА – СТРУГА ТЛ 2-0
Тетово: ШКЕНДИЈА – ТИКВЕШ 1-0

Се вчитува...