„Ѓаволски“ маки големи – Јунајтед прими смешен гол од „фенерџијата“

Почетничка игра во одбранатаа на чело со голманот беше причина за уште еден смешен примен гол на Манчестер Јунајтед сезонава, овојпат на гостувањето против Шефилд Јунајтед.

Солскјер реши да го одмори Де Хеа и да му даде шанса на Хендерсон, а токму англискиот голман се посрамоти на самиот почеток од мечот со „фенерџијата“, дозволувајќи едно негово додавање да биде пресечено во петерецот, по што Мекголдрик немаше тешка задача да ја затресе мрежата на „црвените ѓаволи“.

Се вчитува...