Ги пуштивме Грците да се понадеваат, па ги „срушивме“… (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Македонската футсал репрезентација стартуваше со победа во претквалификацискиот турнир за пласман на ЕП кој се игра во салата „Јане Сандански“ во Скопје, славејќи во драматичен натпревар со 5-3 против Грција.

Македонија по само 15 минути игра имаше водство и од 3-0, но им дозволивме на Грците на само четири минути пред крај да стигнат и до 3-3… Сепак, откако ги пуштивме да се понадеваат и за триумф, на крајот во последните минути со два погодоци комплетно ги „срушивме“…

 

Се вчитува...